Jdi na obsah Jdi na menu
 


Doplňky

 

V rekonstrukci :)

Stránka je rozdělena do sekcí :

  •                                                        Podestýlky
  •                                                        Doplňky pro zdraví
  •                                                        Výživové doplňky
  •                                                        Úklid
  •                                                        Ostatní (aneb co se nedalo zařadit)

Podestýlky

Po dlouhé době "výzkumů" jsme se ustálili na několika nejlépe vyhovujících, ostatní berte jako recenzi ;)

Dřevěné pelety "válečky"

Tak tato podestýlka u nás vyhrála. Výhodou je dobrá cena, malá prašnost, hezky voní a je těžší, proto ji myšáci nevyhazují z klecí.  Tyto válečky kupuji v Baumaxu, jsou tam jako "topné pelety" 25 kg za cca 80 kč. Typ, který kupuji, je bez additiv, jen lisované hobliny, jsou srovnatelné kvalitou s těmi, jenž se prodávají ve zverimexech s tím rozdílem, že ty ze zverimexu se rozpadají na prach a následně bláto a jsou několikanásobně drahší.

 

Hobliny Chipsy

Hobliny používáme zřídka,ale vždy mám nějaký ten balík doma. Nejčastěji používám pro miminka, dospělí je příliš vyhazují z klecí. Používám výhradně značku Chipsy- jsou opravdu bezprašné,voňavé a nezapichují se myšákům do paciček.

 

Asan

Lisovaná ekologická podestýlka, dá se říct "papírová" a stejně lehká. Jako podestýlka se mi neosvědčil- docela brzy začne smrdět. Používám ho pro nemocné myšáky a do přepravek.

 

Skart

Jako podestýlka dle mého názoru vhodná, jen pokud máte čas a množství na denní výměnu :) Používám je jako výstelku do domečků, hamaků, košíků. Milují je zejjména holky, které se snaží všechny najednou odnést co nejvíce a postavit si hnízdečko :)

skart-krej.jpg

Kočkolit hrudkující  (i parfémovaný)

Je vhodné jej použít jen tam, kde nemají myšáci možnost jej vyhrabat ven- stalo se mi, že hrubý kočkolit poškrábal patra. Také se může utvořit "bláto" které se lepí myšákům na tlapky a ocasy. Používám zřídka, a když, tak jen do záchodků s roštem

 

 Kočkolit Magic litter- Silikagel

Vynikající do záchodků, vydrží déle než kočkolit, dobře pohlcuje tekutiny.

 

 Kukuřičná vřetena

Nepoužíváme

 

Doplňky pro zdraví

Některé z těchto přípravků jsou využívány minimálně, ale myslím, že je dobré, mít je doma ;)

Glukopur - na celkové posílení organismu , osladění krmiva (směsek) nebo vody

Používám u březích, kojících samic a miminek,u ostatních jako prevenci občas do vody 

Je běžně k zakoupení v lékárnách za pár korun :)

Obrazek

Med

Ze všech přípravků, které nabízí trh na léčení nachlazení,či při jeho prevenci, fandím nejvíce medu. Jednak je výborně přijímán, dá se zamíchat téměř do všeho tekutého, či podávat jen na lžičce a také v něm je minimum chemie (oproti průmyslově vyráběným sirupům)

 

Pangaminové tablety -tablety obsahující probiotika (laktobacillus,Bifidobacterium), které pozitivěn ovlivnují trávení a imunitu, pupalkový olej,který je zdroj nenasycených mastných kyselin, vitaminy B1,B2,B6,B12,biotin,cholin a další, vápník, fosfor, draslík, železo...

Obrazek

Nosní kapky pro děti

Při prvních začátcích nachlazení či povrkávání. Při výběru jsem se zaměřila na co nejšetrnější přípravek, vhodný i pro nejmenší děti.

 
Echinaceový a Jitrocelový sirup- výborný pro podporu imunity, můžou se po něm strhat:o) Léčíme jím pčíkání .Echinaceový je oblíběnější, nejspíš i ůčinější  

Eukalyptový olej

Silice z tohoto oleje jsou velmi silné a citlývý potkaní čumáček mohou při přehnání dráždit. Při nachlazení nakapu pár kapek na mokrý ručník, položený na topení. UvolŇuje dýchací cesty  akrásně provoní pokoj :)

 
Stronghold pro koŤata nebo štěňata- "antibreberkovač":o) ,tento přípravek je jeden z nejšetrnějších při ošetření potkanů proti či při postižení svrabem (projevující se jako stroupky pod krkem a na zádech) . Je šetrný i k březím samicím a miminkům, vhodné je ošetření myšáků před výstavou. Samozřejmě je zbytečné naplácat myšáka "jen tak" ! Obrazek

"mini mobilní lékárnička" Lékárnička "na cesty" , pokud potřebuji mít vše rychle po ruce.

Obsahuje: stronghold, vatové tamponky, Framykoin, Ophtalmoframykoin, desinfekci Betadine, hřebínek "všivák"(i když nevím na co:-D ), tyčinky do uší, sterilní stříkačku bez jehly, gázu - na fotce není vše

Obrazek

Výživové doplňky

Tyto doplňky jsou spíše občasnou součástí naší péče, spíše jsem to pojala jako "recenze" :)

Pangaminové tablety -tablety obsahující probiotika (laktobacillus,Bifidobacterium), které pozitivěn ovlivnují trávení a imunitu, pupalkový olej,který je zdroj nenasycených mastných kyselin, vitaminy B1,B2,B6,B12,biotin,cholin a další, vápník, fosfor, draslík, železo...

Obrazek

Lososový olej

Pro zlepšení kvality srsti

 

Pasta Nager-Malt

Vitaminová pasta, můžou se po ní jednoduše utlouct :)

 

Calo-Pet pasta

Veterinární přípravek - pro nemocné, rekonvalescenty. Vysoce kalorická pasta s obsahem vitamínů a minerálů.

 
Roboran- minerální a vitaminový prášek, spíše nepoužívám.. občas přihodím lžičku do suchého krmiva Obrazek
Snažíme se našim myšákům podávat pestrou a vyváženou stravu, proto jakékoliv doplňky využíváme opravdu zřídka...

 Úklid

Jelikož mám potkánky ve svém pokoji a bydlíme v bytě, přece jen mají svůj specifický pach. Proto se úklidu věnuji poměrně často a také dle toho volím přípravky.

Citrónová šťáva

"Fígl" který mi poradila Kofolka :) Citron obsahuje kyselinu citronovou, tedy přirozeně dezinfikuje, likviduje zápachy a příjemně voní! Přetírám umytá patra houbičkou, pokapanou citronovou štávou, nechám zaschnout a pak teprve vpouštím myši.

 

Ocet

Udělá stejnou službu jako citronová štáva. Je to silnější kyselina, hodí se na radikální uklid , velice dobře zbaví pachů. Používá se zředěný v teplé vodě - já s ním myju záchody a také měsíční dukladný uklid klece se bez něj neobejde. Po usušení vybavení není načichlé, ale přetírám je ještě citronovou štávou případně Greenfieldsem.

 

 Greenfields "čistá králíkárna"

Přípravek, který se aplikuje po opláchnutí a osušení pater a jiných částí klece. Voní po citronele, na můj vkus až příliš silně, proto ho používám maličko.

 

 Likvidátor zápachů z křečků a morčat

Přípravek založený na působení čistě přírodních enzymů. Není toxický ani při přímém požití zvířaty. Aplikuje se nastříkáním na místo zápachu (tedy u nás záchodky)

 

 Deodorant do záchodků

Nasype se do záchodku na podestýlku a příjemně, nevtíravě voní. Nejraději mám levandulový Versele-laga Deodo a Gimpet pomeranč. Opět pouze do záchodků s roštem- potkánkům voní a mají tendenci ochutnávat.

 

    Ostatní

Nezařaditelné...

 Vlhčené ubrousky

Pro děti.. tak nějak se pořád hodí :)

 

Výstavní výbava

I když nejezdíma na výstavy příliš často, tuto výbavu máme. V dnešní době jakýsi "vzhledový standadr" stále stoupá a proto je vhodné myšáčky na výstavu předem připravit a upravit.

Základní pomůcky:

šampon (šetrný- štěněcí, případně pěstící kůži a srst- s přídavkem síry aj.), hřebínek s jemnými štětinami, výstavní hamaky, stronghold, odličovací voda (na stopy porf\rinu), houbička na ocásky, vlhčené ubrousky (i odličovací) , vatové tamponky a tyčinky, koule na salát...