Jdi na obsah Jdi na menu
 


Proč miminko z chovatelské stanice? Miminek ze zverimexu je všude plno a můžete si je koupit za zlomek ceny miminka z chovatelské stanice, tak proč si potkánka pořídit právě odsud? Předem upozorňuji, že zveřejněné informace platí pro naší CHS, nemusí být pravidlem, my Vám však můžeme nabídnout toto:

  • Jistý původ- ke každému mimnku z oficiální CHS dostanete průkaz původu nebo rodokmen(výpis předků) , kde si můžete zkontrolovat nepříbuznost vrhu , barvy předků až do 3. , někdy i 4. generace, můžete zde najít, jestli Váš miláček má importované předky z různých koutů Světa :o) . Dále zde naleznete kontakt na chovatele, pokud by jste si náhodou nevzpoměli na internetovou adresu či telefon:) a barvu a znaky Vašeho miláčka

 

  • Zdraví Vašeho potkánka- povinností, či spíše zodpovědností chovatele, je seznámit Vás s jakýmikoliv komplikacemi zdravotního stavu předků, případně sourozenců vrhu. Pokud by se vyskytlo některé z dědičných onemocnění (případně jiné závažné komplikace) ve vrhu nebo linii, ze které pochází Váš potkánek, budete informováni . Tímto způsobem se postupně chovatelé snaží omezit rakovinu (a její predispozice) v chovu, na této linii se při zodpovědném přístupu dále nechová. CHS Vám sice nemůže zaručit dlouhověkké a zdravé zvíře, záleží na spoustě faktorů a hlavně na Vaší budoucí péči, ale máte jistotu, že k Vám příjde zdravé miminko, bez parazitů, v adekvátním věku , co nejlépe vypapkané, tudíž připravené na start do nového života. Zdraví linií v naši CHS sledujeme nově i pomocí "zdravotních karet", které každé miminko dostane s sebou..

 

  • Socializace- oproti miminkům ze zverimexu jsou miminka z CHS zvyklá již odmalička na kontakt z člověkem, mazlení, spoustu nových průlízek na blbnutí a různé druhy potravy, takže jsou lépe připravená na kontakt s Vámi.  Potkani jsou od přírody zvědaví a přítulní tvorečci, avšak při nedostatečné péči již odmalička se mohou lekat, kousat a schovávat ( i když připouštím -je to individuální). Typickým "zverimexovým příznakem", který se již naštěstí při zvyšování kvality zverimexů značně omezuje, je průjem z krmiva, které by mělo být součástí pestré stravy, avšak ve zverimexu neměl potkánek šanci jej ochutnat- například zelenina, těstoviny. V CHS bývají miminka odmalička krmena pestrou a výživnou stravou- vždyť "miminka jsou vizitkou chovu" :o) Každé naše miminko dostane na cestu balíček směsky, na kterou je zvyklé, pro lepší start v novém domově. Ráda také poradím při začátcích v chovu, případně odkážu na vhodné zdroje.
  • Poradenství- Kdykoliv se na mě můžete obrátit s jakýmkoliv dotazem - jak ohledně Vašeho miláčka , tak i s čímkoliv jiným-  pokud to bude v mých silách, ráda Vám pomohu:)  I já jsem začínala- není to ještě tak dávno :o) , proto se směle ptejte na cokoliv. Nejlépe mě zastihnete pomocí SMS (viz kontakt)

Pro pokračování do sekce *REZERVACE MIMINEK* klikněte zde

Pro pokračování do sekce *MIMINKA* klikněte zde

Obrazek

©  Veškeré fotografie a texty jsou mým autorským dílem a vztahují se na ně autorská práva CHS od Krisicy. Jakékoliv kopírování a zneužívání textů či fotografií je zakázáno! Kopírování, citace textů a zveřejňování materiálů na jiných stránkách je možné pouze po mém  schválení! ©